Topic outline

 • O fóru

  Otevřené fórum pro zájemce o oblast digitálních humanitních věd, spravováné členy projektu LINDAT/CLARIAH-CZ na FF MU. Slouží studujícím a vyučujícím DH kurzů; vědcům, kteří chtějí diskutovat nebo poradit s projektem; vývojářům a zprostředkovatelům zdrojů a služeb.

  📢 Připojit se a prohlížet veškerý obsah může kdokoliv, pro aktivní zapojení do diskuzí je nutné přihlášení. Je možné využít Google účet nebo eduID.cz – institucionální přihlášení (např. UČO a sekundární heslo pro MU).

  • Diskuzní prostory

   📢 Nechte si zasílat e-mailová upozornění na nová témata v jednotlivých diskuzních prostorech. Tato upozornění lze nastavit také na úrovni jednotlivých témat (diskuzních vláken), nebo zcela vypnout.

  • Diskuzní kodex

   Cílem fóra je vzájemná pomoc a diskuze se slušností a respektem. Otázky nezmíněné v kodexu se řídí zásadami obecné morálky a platnými právními normami a předpisy.

   📢 Kdokoliv z diskutujících má možnost upozornit na nevhodný obsah nebo chování v otevřené diskuzi zde ve fóru, nebo kontaktovat administrátory na lindat-clariah@phil.muni.cz.

   Fórum slouží studujícím, vědcům a dalším zájemcům o oblast digitálních humanitních věd. Pro přehlednost je rozděleno na diskuzní prostory se stanovaným účelem. Jednotlivé prostory jsou moderovány. Příspěvky nejsou schvalovány předem, ale moderátoři mají možnost a povinnost odebrat nevhodný obsah.

   Za nevhodný je považován a) obsah zjevně reklamní nebo komerční a zcela nerelevantní k tématu; b) obsah urážlivý vůči jednotlivcům nebo skupinám osob; c) obsah porušující platné zákony ČR (upozorňujeme především na zákon autorský). Moderátoři dále mohou přesouvat témata mezi diskuzními prostory, pokud bude jiný prostor pro téma vhodnější a mají povinnost o tomto přesunu uvědomit autora tématu.

   Pokud bude diskutující opakovaně jednat v rozporu s kodexem, může mu být znemožněno do diskuzí přispívat.

   • Zdroje a nástroje

   • Stručná nápověda

    Ovládání desktopové a mobilní verze se zásadně neliší. Odpovědi na veškeré otázky lze najít v oficiální dokumentaci nebo na stránkách Kanceláře e-learningu. Oba tyto materiály jsou ale určeny především vyučujícím a mohou se zdát příliš podrobné.

    📢 Problémy s používáním systému pište do prostoru pro Konzultace nebo na e-mail lindat-clariah@phil.muni.cz.